AEGLANE MUUTUMINE HEAST PAREMAKS

Muudatuste tegemine on keeruline, seda kogevad jaanuari lõpul oma uusaastalubadustele tagasi vaadates paljud. Üleminek praegusest seisundist soovitud tulevikuseisundisse nõuab aega ja tööd. Teadliku muutumissoovi kõrval on aga protsesse, mis toimivad meie teadvusest sõltumatult. 

Selfikad lõpetasid vana-aasta viimase novembrikuise sisekoolituse ühise jõulupudingi valmistamisega vana hea Inglismaa traditsioonide kohaselt. Kuulus Christmas Pudding, mille algne retsept ulatub tagasi William Vallutaja aegadesse, segatakse kokku üle 25-st erinevalt töödeldud koostisosast. Seejärel tuleb valminud segu mitmeid tunde veevannis aurutada ning pärast jahtumist korralikult laagerduda lasta.

Jaanuarikuiseks sisekoolituseks oli puding valmis laagerdunud, ning degusteerijate sõnul omandanud „tõeliselt mõnusa vanaaegse maitse“. Jõulupudingu valmimine sümboliseerib aeglast muutumist: pähklitest ja rosinatest ning ka kahtlasematest komponentidest nagu näiteks ploomirasv, kokku segatud ollus muutub paari kuuga hõrguks piduroaks. Läheme uuele arenguaastale vastu kannatliku meelega lootes edaspidigi muuta head veel paremaks.