SELF II ARENDUSLAAGER 2013

1.- 2. augustil toimus Võrtsjärve ääres traditsiooniline SELF-ikate arenduslaager.

Kahe päeva jooksul tegelesime 2013 esimese poolaasta kokkuvõtete ja teise poolaasta plaanidega, tegime supervisioonilaadseid harjutusi, arutlesime Margus Ringiga juhtide arendamise teemal, tutvusime Alexanderi tehnika lähtekohtadega ning võtsime kokku, mida olime eelnevate kuude jooksul saanud teada SELF-i muutumisimmuunsuse kohta.

Margus Rink ütleb, et hea juht peaks olema nagu lavastaja – kes jälgib toimuvat parajalt distantsilt; on oma inimeste jaoks olemas ja vajadusel sekkub, kuid ei ahista 🙂 Ning eeldus teiste juhtimiseks/arendamiseks on ikka see, et kui hästi Sa ennast tunned, endaga hakkama saad ja ennast arendada suudad. Margus mõjus oma loomuliku ja siira olekuga tõesti väga inspireerivalt!

Alexanderi tehnika aluseks on põhimõte, et iga inimene funktsioneerib tervikuna ja selleks, et saavutada paranemisele viivat muutust, peab inimene õppima pidevalt vältima tahtmatuid, ebavajalikke ja kahjulikke harjumusi (nagu liiga kiire stiimulitele/ärritustele reageerimine, lihaste ja liigeste liigne pinguldamine ja tegutsemine liigse pinge ja pingutusega).

Kuna need harjumused korduvad meie elus iga päev ja muutuvad seetõttu ebateadlikeks, on osa Alexanderi tehnika õppimise ja rakendamise protsessist teadlikuks saamine sellest, mida me tegelikult teeme.

Arenduslaagri lõpetas perepurjetamine Võrtsjärvel ja piknik Tondisaarel.

Ilm soosis meid igati ja retk kujunes meeleolukaks!