SELFLASED KÄISID KONVERENTSIL

26.-28.08.2011 toimus traditsiooniline Eesti Psühhodraama Konverents „Kohtumine Olustveres“, mida sedapuhku korraldas Tartu Spontaansusteater koostöös Eesti Psühhodraama Ühinguga.

Konverentsi kolme päeva jooksul toimus 9 töötuba, millest võttis kokku osa 59 inimest. Kohtumise lõppakordi andsid seekord Karin Hango ja Vahur Murutar, kes viisid oma suure grupi loengu ja sotsiodraamaga „Kuidas tegemisest õppida ja olla rohkem?“ osalejaid avastama „tegemise“ ja „olemise“ olemust ja nende omavahelisi seoseid. Töötoas selgus, et iseendaks olemine ning koos teistega ja iseendaga kooskõlas olemine on heal juhul tegutsemisega kooskõlas ning tulemuslik tegutsemine jälle lähtub tegutseja enda olemusest ja eesmärkidest. Arenemiseks ja õppimiseks on aga mõlemat vaja – on vaja mingit tähendusrikast kogemust (tegutsemisest), selle reflektsiooni ja analüüsi kui ka teadlikku uue tegutsemise kavandamist.

Järgmine „Kohtumine Olustveres“ toimub kahe aasta pärast 2013 augustis, kuid suures mastaabis psühhodraamat on võimalik kogeda juba 24.-26. augustil 2012 Tallinnas toimuval Balti Moreno Konverentsil „Rahvaste lood“